Contact us


Credentials

Testimonials

Rose Rubin, PCC, Results Coach Assessor, Results Coaching Systems - 2012


Pavel Bulin, CEO, Barracuda BS, spol. s r. o. - 2010

Koučování od Jitky je pro mne rozhodně zajímavá a důležitá zkušenost. První setkání jsem absolvoval s obavou, zda to bude mít vůbec nějaký význam. Ale po pár minutách jsem věděl, že to rozhodně není ztráta času. Jitka je velmi sympatický kouč a má vzácný dar motivovat a nakopnout!!! To bylo pro mne nesmírně důležité a zcela přirozenou cestou jsem byl naveden řešit odkládané problémové situace efektivně a zároveň efektně. A i díky koučinku jsem provedl zásadní změny ve své agentuře. Dále se budu rád s Jitkou setkávat, inspirace a entuziasmus, které mám po setkání, jsou pro mě drogou!

PhDr. Karel Macek, Senior Research Engineer, Honeywell - 2012

Jitka is a great coach. She was very patient during our sessions and helped me in orientation on my own way, gently monitoring my self-integrity. She is open to discuss both very strategic and very practical topics whenever they are relevant to the oveall goals. Personally, I was surprised by my progress under her coaching and I am glad we can be in touch also after the first intensive coaching series.

 

Student a zakladatel Rise and Shine Vojta Kouba - rok 2013

 

Vesna W. Hajková, Castrol Lubricants, s. r. o. - 2009

Krist Ute, Senior Business Analyst, IBM Germany - 2013

I really appreciated your coaching session....it's really the right point in time to start, to discuss and to rethink about my career. I'm proud to tell you, that I really finalized my CV and also had a first external contact meeting, after sending my CV.

Now the time is coming to think about the proposal and the thinks which are really important to me and make the decision.

Dr. Sheida Khajavi, Product Manager EU/Af, Shell Chemicals Europe - 2013